Specialista/ka Financial Crime – Know Your Customer 24/7

Čeká Vás pozitivní tým, ve kterém se budete podílet na vyšetřování podezření na praní peněz či financování terorismu. Společně se staráme o minimalizaci rizik plynoucích pro banku z možného nezákonného jednání ze strany klientů. Náš tým se stará zároveň o bezpečnosti finančních prostředků na kartách klientů. V našem týmu pracujeme v rámci směnného provozu (24/7 - denní/noční směny, na kterých se v týmu střídáme).

U nás budete ?

  • Kontrolovat karty a zamezovat zneužití finančních prostředků klientů banky
  • Kontrolovat a vyhodnocovat pravost dokladů dokládaných k žádostech o založení nového produktu
  • Analyzovat a vyhodnocovat různorodé informace, dohledávat souvislosti, rozhodovat o uzavření případu nebo jeho eskalaci na odpovědné zaměstnance banky
  • Provádět přímou kontrolu s klientem prostřednictvím telefonického kontaktu s klientem
  • Zajišťovat a zodpovídat za provádění pravidelných prověření klientů, obchodních partnerů, kontraktorů a dalších spolupracujících osob na seznamech nežádoucích subjektů v souladu s požadavky českých a mezinárodních právních norem
  • Podílet se na procesu schvalování klientů nebo transakcí, u kterých se vyskytuje rizikový příznak z pohledu AML
  • Podílet se i na ostatních aktivitách v oblasti prevence finanční kriminality dle požadavků nadřízeného

Co potřebujeme od Vás ?

  • Minimálně středoškolské vzdělání s maturitou
  • Analytické myšlení, dobré komunikační a formulační dovednosti
  • Schopnost samostatně se rozhodovat a nést odpovědnost za přijatá rozhodnutí
  • Znalost anglického jazyka výhodou
  • Uživatelskou znalost práce s PC (MS Office)
  • Praktickou znalost prostředí finančních institucí výhodou

Co Vám nabídneme?

  • Čeká na Vás balíček benefitů, ze kterého si sám/sama vyberete, co je zrovna pro vás tím pravým benefitem (peníze na volnočasové aktivity, Multisport kartu, penzijní pojištění, stravné)
  • Přímo v budově chodíme do firemní kantýny, kde měsíčně přispíváme 2 000 Kč na jídlo, což bohatě stačí na polévku a hlavní jídlo každý den - to vše bez ztráty stravenky
  • 25 dní dovolené je samozřejmost a k tomu navíc ještě 4 Free Days - další dny volna, které můžete využít na cokoliv
  • 2 dny volna na dobrovolnickou činnost v rámci programu MONETA dobrovolníci
  • Když se vám u nás bude líbit a doporučíte nám dalšího kolegu, dostanete odměnu minimálně 15 000 Kč
  • Odměny za odpracovanou dobu ve společnosti
  • Naši kolegové mohou čerpat i bankovní produkty za zvýhodněných podmínek (účet zdarma, výhodnější úrokové sazby úvěrů a hypoték a další)
  • Sídlíme v moderní budově s parkováním zdarma. Na zastávku MHD Vám stačí asi 200 kroků. :-) Pokud jezdíte raději na kole, není problém - máme úschovnu kol, šatnu, sprchy…
  • Máme skvělou kávu a čaj na pracovišti zdarma podle Vaší chuti
  • Po pracovní době si můžete zacvičit v našem perfektně vybaveném fitku přímo v budově
  • Setkáváme se i neformálně. Pořádáme společné grilování, vánoční večírky a spoustu dalšího, protože se také rádi společně bavíme

Detail pozice

Oddělení
Compliance
Obor
Administrativa, Bankovní a finanční poradenství, Právní služby
Lokalita
Ostrava
Úvazek
Práce na plný úvazek
Společnost
MONETA Money Bank

Mrkněte na video k pozici

Těší se na Vás

Alena Netoličková

Zobrazit profil

Co Vás čeká

Jaký tým se na Vás těší

Bojujeme proti podvodům a dohlížíme nad dodržováním etického kodexu. Jsme mistři v identifikování a hodnocení compliance rizik. Předcházíme jejich vzniku, zmírňujeme je či úplně odstraňujeme. Věnujeme se uplatňování opatření proti praní špinavých peněz či mezinárodních sankcí zaměřených proti financování terorismu.