Junior risk analytik/čka – validace modelů

Baví Vás statistika a ekonometrie a chcete je uplatnit v oblasti financí či risku? Zajímá Vás práce v prostředí moderní, digitální banky a chcete denně používat angličtinu? Hledáme někoho, kdo nám pomůže nejen s prováděním validací nových statistických modelů, ale i zajišťováním jejich vysoké úrovně. Někoho, koho baví třeba i sledování a vyhledávání současných trendů v prediktivním modelování.

Co bude Vaší hlavní činností

  • Provádění validace nových statistických modelů
  • Zodpovědnost za konsolidaci a interpretaci výstupů performance monitoringu stávajících modelů
  • Podílení se na přípravě modelových nápravných opatření
  • Poskytování konzultací interním klientům v oblasti statistiky a ekonometrie
  • Sledování a aktivní vyhledávání současných trendů v prediktivním modelování a posuzování možnosti jejich uplatnění v rámci banky

Co potřebujeme od Vás

  • Vysokoškolské vzdělání v oblasti ekonometrie či aplikované statistiky
  • Oceníme praxi v oboru aplikované statistiky
  • Určitě využijete pokročilou znalost MS Office (Excel) a znalost některého z následujících statických softwarů (např. SAS, R, Python)
  • I když jsme ryze českou bankou, anglický jazyk na úrovni B2 budete používat na denní bázi (v mluveném i psaném projevu)
  • Oceníme pokročilé analytické schopnosti, ale zároveň také silné komunikační a prezentační dovednosti
  • Uvítáme základní znalost projektového řízení a zkušenosti s řízením teamu

Čím nám uděláte radost

  • Orientací ve výkaznictví finančních institucí
  • Orientací v principech výpočtu regulatorních požadavků v oblasti kapitálové přiměřenosti, tržních rizik a rizika likvidity
  • Oceníme silné komunikační a prezentační dovednosti

Co u nás získáte

  • Samostatnou pracovní pozici s prostorem pro seberealizaci a zodpovědnost
  • Tým zkušených kolegů, kteří Vám rádi poradí a pomohou a na které se můžete spolehnout
  • Viditelné výsledky své práce – budete se aktivně podílet na klíčových projektech a Vaše práce bude mít reálný dopad
  • Příležitost pracovat v agilní bance, která je průkopníkem mnoha inovací, digitálním leaderem na bankovním trhu a určuje trendy, za které získává mnohá ocenění, a to nejen v bankovní sféře
  • Kromě 25 dní dovolené i další 4 dny volna navíc na cokoli se Vám hodí
  • Další 2 volné dny pak můžete využít na dobrovolnické aktivity v rámci naší iniciativy Pácháme dobro
  • Benefitní balíček, který si sami poskládáte tak, jak to vyhovuje právě Vám – na výběr máte z příspěvku na stravenky, Multisportku, penzijní či exkluzivní životní pojištění či volnočasové aktivity v rámci Cafeterie. Svůj benefitní balíček můžete také použít na mimořádnou splátku úvěrových produktů MONETA nebo nákup našich akcií
  • Naše bankovní produkty za zvýhodněné sazby
  • Moderní pracovní prostředí s výhledem na Prahu a open space uzpůsobený agilnímu životu
  • Možnost práce z domova formou homeoffice
  • Podporu ve vzdělávání, na kterém si u nás zakládáme, protože víme, že bez kvalitního zaškolení a dalšího rozvoje nemůžeme držet krok s ostatními
  • Přátelský tým a práci, do které se budete těšit

Detail pozice

Oddělení
Řízení a analýza rizik
Obor
Bankovní a finanční poradenství, Ekonomika a finance, IT a vývoj
Lokalita
Praha
Úvazek
Práce na plný úvazek
Společnost
MONETA Money Bank

Těší se na Vás

Jana Zahradnická

Zobrazit profil

Co Vás čeká

Jaký tým se na Vás těší

Naší hlavní výzvou je hledat a nacházet taková řešení, která zbytečně nezatíží naše zákazníky ani procesy a současně udrží rizika na únosné úrovni. Jdeme směrem ke spokojenosti našich klientů. Nepůjčujeme jim jen peníze, ale nabízíme jim to nejvhodnější řešení.