Analytik/čka rizik retailových úvěrů

Na tuto pozici hledáme novou posilu, která bude analyzovat a testovat fungování automatického schvalovacího systému, ale také třeba psát zadání na úpravu tohoto systému.

U nás budete

  • Samostatně analyzovat fungování automatického schvalovacího systému
  • Podílet s na vyjednávání o nastavení automatického schvalovacího systému se zástupci ostatních oddělení (IT, business)
  • Psát zadání na úpravu automatického schvalovacího systému
  • Testovat správnou funkci úprav automatického schvalovacího systému, před jejich nasazením do produkčního prostředí
  • Navrhovat a implementovat schvalovací strategie produktů a jejich změny
  • Testovat nově implementované změny produktů, procesů a parametrů schvalování, aktivně vyhledávat defekty ve schvalovacím systému a navrhovat kroky vedoucí k jejich opravě
  • Sledovat a optimalizovat fungování schvalovacích strategií s cílem zvýšit jejich efektivnost a správnost
  • Zpracovávat business analýzy jako podporu pro rozhodování v oblasti schvalovacích strategií
  • Zajišťovat dostatečné a správné reporty a podílet se na tvorbě pravidelných reportů
  • Vytvářet statistické nástroje a modely pro řízení úvěrového rizika

Co potřebujeme od Vás

  • Ukončené středoškolské vzdělání s maturitou
  • Očekáváme zkušenosti v oblasti bankovnictví/finančních služeb; zkušenosti s řízením rizik
  • Hodit se Vám bude znalost finanční analýzy a znalost bankovních produktů
  • Uvítáme všeobecné právní povědomí
  • Využijete dobrou uživatelskou znalost PC (MS Office, spec. velmi dobrou znalost MS Excel)
  • Ochotu se učit, vyjednávací dovednosti, týmového hráče
  • Odpovědnost a schopnost samostatného rozhodování

Čím nám uděláte radost

  • Znalostí automatických schvalovacích systémů
  • Zkušeností v oblasti hypotéčních úvěrů, příp. se schvalováním úvěrových produktů
  • Znalostí bankovních standardů při poskytování úvěrových obchodů
  • Pozitivním vztahem k IT, základní orientací v SQL a XML
  • Znalostí anglického jazyka (obzvláště pro další karierní postup)
  • Certifikací dle zákona o spotřebitelském úvěru

Co u nás získáte

  • Příležitost pracovat v agilní bance, která je průkopníkem mnoha inovací, digitálním leaderem na bankovním trhu a určuje trendy, za které je získává mnohá ocenění, a to nejen v bankovní sféře
  • Benefitní balíček, který si sami poskládáte tak, jak to vyhovuje právě Vám – na výběr máte z příspěvku na stravenky, Multisportku, penzijní či exkluzivní životní pojištění či volnočasové aktivity v rámci Cafeterie. Svůj benefitní balíček můžete také použít na mimořádnou splátku úvěrových produktů MONETA nebo nákup našich akcií
  • Kromě 25 dní dovolené i další 4 dny volna navíc na cokoli se Vám hodí. Další 2 volné dny pak můžete využít na dobrovolnické aktivity v rámci naší iniciativy Pácháme dobro
  • Možnost práce z domova formou homeoffice
  • Naše bankovní produkty za zvýhodněné sazby
  • Moderní pracovní prostředí s výhledem na Prahu a open space uzpůsobený agilnímu životu
  • Přátelský tým a práci, do které se budete těšit

Jedná se o pracovní pozici, jejíž náplní práce je mimo jiné poskytování spotřebitelských úvěrů fyzickým osobám ve smyslu zákona č. 257/2016 Sb., o spotřebitelském úvěru (dále jen „Zákon“) a zaměstnanec musí splňovat podmínku důvěryhodnosti dle § 72 Zákona. V návaznosti na interní pravidla naší společnosti požadujeme před vznikem pracovněprávního vztahu předložení Výpisu z Centrální evidence exekucí (příp. ve verzi s podrobnými údaji o jednotlivých řízeních).

Detail pozice

Oddělení
Řízení a analýza rizik
Obor
Bankovní a finanční poradenství, Ekonomika a finance, IT a vývoj
Lokalita
Praha
Úvazek
Práce na plný úvazek
Společnost
MONETA Money Bank

Těší se na Vás

Jana Zahradnická

Zobrazit profil

Co Vás čeká

Jaký tým se na Vás těší

Naší hlavní výzvou je hledat a nacházet taková řešení, která zbytečně nezatíží naše zákazníky ani procesy a současně udrží rizika na únosné úrovni. Jdeme směrem ke spokojenosti našich klientů. Nepůjčujeme jim jen peníze, ale nabízíme jim to nejvhodnější řešení.