Senior data scientist

Chcete pracovat s velkými daty, ale nemůžete se k nim dostat? Líbí se Vám open-source a rád/a experimentujete? Nemáte strach otevřít příkazovou řádku a učit se novým věcem? Logistická regrese, random forest nebo neuronové sítě jsou pro vás perfektně známé a nyní se už více soustředíte na samotný business problem? Někoho takového právě hledáme do našeho datového týmu.

Výhody práce v Data Lake

  • Tým nadšených specialistů, kteří chtějí vyvinout co nejchytřejší řešení připomínající spíše startup než stereotypní korporát
  • Velká rozmanitost práce – nejsme tým dedikovaný jednomu oddělení, což znamená že se v pondělí můžete potkáte s daty z online marketingového prostředí, v úterý spolupracovat na projektu optimalizace bankomatové sítě a ve středu se bavit s týmem CVM, jak jim pomoci s jejich novou kampaní.
  • Moderní technologie – čistě cloudová infrastruktura a serverless architektura nejen jako buzzword, ale každodenní realita
  • Datové produkty spíš než datové projekty – snažíme se pomoci datové analytice ve firmě škálovatelně, proto se soustředíme na produkty pro datovou analytiku spíše než na jednotlivé projekty

Jaké používáme technologie

  • Budujeme platformu Data Lake v cloudu na platformě AWS (Amazon Web Services) a máme možnost využít všech modelovacích algoritmů od klasik lineární regrese až po konvoluční neuronové sítě nebo transformer architektury
  • Srdcem našich řešení a datových pipelines je Apache Spark a Python. Kód píšeme nejraději do state-of-the-art platformy Databricks, a online služby vystavujeme případně na nativních služebách na AWS

Co se dá od práce očekávat

  • Spolupráce na rozvoji dlouhodobých datových produktů pro datový svět v bance
  • Vývoj modelů E2E – část naší práce je ale i vývoj modelů od začátku do konce – od zpracování dat, feature engineeringu, přes modelování až po validaci výsledků a sledování reálných dopadů
  • Implementace machine learningových algoritmů/prediktivních modelů (stromy, regrese, xgboost, clusterování, doporučování, text mining/NLP, apod.) v Spark/Python
  • Agilní systém řízení
  • Navíc diskuze s experty napříč bankou ohledně identifikace a definice use casů, prezentace výsledků, hledání nových cest
  • Učení se za běhu a práce na různorodých úkolech napříč bankou

Co očekáváme od vás

  • Soustředění na business problém, který je třeba vyřešit více než na modelovací techniku
  • Proaktivní přístup a dravost v hledání prostoru pro zlepšení
  • Praktickou zkušenost s datovým modelováním (alespoň 2 roky praxe na reálných projektech)
  • Schopnost navrhnout, natrénovat a především validovat model včetně všech pastí, které při modelování mohou nastat
  • Dobrou znalost ekosystémů pro data science a machine learning v Python (NumPy, Pandas, Scikit-learn, PySpark)
  • Schopnost vysvětlit a prezentovat výsledky svého modelu a práce, schopnost předat knowhow do týmu
  • Znalost angličtiny
  • Verzování kódu v code repository

Čím nám uděláte radost

  • Zkušeností s prací v Databricks a na cloudové infrastruktuře
  • Zkušeností s bankovním prostředím, případně modelováním propensity to buy, churn nebo probability of default

Co u nás získáte

  • Příležitost pracovat v agilní bance, která je průkopníkem mnoha inovací, digitálním leaderem na bankovním trhu a určuje trendy, za které získává mnohá ocenění, a to nejen v bankovní sféře
  • Kromě 25 dní dovolené i další 4 dny volna navíc na cokoli se Vám hodí
  • Další 2 volné dny pak můžete využít na dobrovolnické aktivity v rámci naší iniciativy Pácháme dobro
  • Benefitní balíček, který si sami poskládáte tak, jak to vyhovuje právě Vám - na výběr máte z příspěvku na penzijní pojištění, stravenek nebo příspěvku do Cafeterie
  • Multisportku za zvýhodněnou cenu pro Vás i Vaše blízké
  • Naše bankovní produkty za zvýhodněné sazby
  • Moderní pracovní prostředí s výhledem na Prahu a open space uzpůsobený agilnímu životu
  • Možnost práce z domova formou homeoffice
  • Podporu ve vzdělávání, na kterém si u nás zakládáme, protože víme, že bez kvalitního zaškolení a dalšího rozvoje nemůžeme držet krok s ostatními
  • Přátelský tým a práci, do které se budete těšit

Detail pozice

Oddělení
IT
Obor
Bankovní a finanční poradenství, IT a vývoj
Lokalita
Praha
Úvazek
Práce na plný úvazek
Společnost
MONETA Money Bank

Těší se na Vás

Petra Zemanová

Zobrazit profil

Co Vás čeká

Jaký tým se na Vás těší

Digitalizujeme MONETA Money Bank a naše strategie je být digitální leader na českém trhu. Transformujeme se do agilních teamů, expandujeme do cloudu, zkoušíme nové technologie a nástroje, a opakované činnosti postupně automatizujeme. A máme také výsledky – jsme inovátorem roku a naše Smart Banka se stala nejlepší aplikací roku 2017.