Senior analytik/čka kapitálové přiměřenosti

Chcete pravidelně pracovat s daty, ale nemůžete se k nim dostat? Máte zkušenosti s relační databází a rád/a vytváříte automatizované procesy namísto rutinních a repetitivních úkonů? Máte chuť být u zrodu nových věcí a projektů? Aktualizace skriptu ve svěřeném datamartu pro Vás neznamená pouze napsat pár řádků, ale považujete za důležité i zabezpečení jeho nasazení ku spokojenosti uživatelů?

Není Vám cizí svět české či evropské legislativy v oblasti výpočtu kapitálových požadavků? Nemáte strach prezentovat výsledky práce vyššímu managementu banky? Někoho takového právě hledáme do našeho týmu kapitálové přiměřenosti.

U nás budete především

  • Počítat regulatorní kapitálové požadavky pro kreditní riziko a interní kapitálové požadavky pro tržní riziko
  • Zajišťovat, že veškerá data vstupující do kapitálových výpočtů prošla rekonciliacemi
  • Integrovat nově akvírované společnosti do interních systémů
  • Podílet se na migraci aplikace pro výpočet rizikově vážených aktiv do AWS a dále tuto aplikaci rozvíjet pro interní potřeby banky
  • Zajišťovat správnost nastavení systému pro výpočet kapitálových požadavků
  • Identifikovat rizikové signály a navrhovat nápravná opatření
  • Sledovat změny regulatorních předpisů a na jejich základě spolupracovat na úpravách kapitálových výpočtů
  • Udržovat a vyvíjet příslušné datamarty v hlavním datovém skladu ADS
  • Spolupracovat s IT na řešení technických problémů
  • Participovat na relevantních projektech a ad-hoc analýzách

Co očekáváme?

  • Absolventa/tku vysoké školy ekonomického nebo technického směru
  • 3 roky praxe na analytické pozici či obdobné pozici
  • Pokročilou znalost SQL a práce s PowerPoint
  • Schopnost vysvětlit a prezentovat výsledky své práce
  • Komunikativní znalost angličtiny, budete ji pravidelně potřebovat

Čím nám uděláte radost?

  • Znalostí SAS Enterprise Guide nebo VBA

Co u nás získáte?

  • Příležitost pracovat v agilní bance, která je průkopníkem mnoha inovací, digitálním leaderem na bankovním trhu a určuje trendy, za které je získává mnohá ocenění, a to nejen v bankovní sféře
  • Benefitní balíček, který si sami poskládáte tak, jak to vyhovuje právě Vám. Na výběr máte z příspěvku na penzijní pojištění, stravenek nebo příspěvku do Cafeterie
  • Kromě 25 dní dovolené i další 4 dny volna navíc na cokoli se Vám hodí. Další 2 volné dny pak můžete využít na dobrovolnické aktivity v rámci naší iniciativy Pácháme dobro
  • Možnost práce z domova formou homeoffice
  • Multisportku za zvýhodněnou cenu pro Vás i Vaše blízké
  • Naše bankovní produkty za zvýhodněné sazby
  • Moderní pracovní prostředí s výhledem na Prahu a open space uzpůsobený agilnímu životu
  • Přátelský tým a práci, do které se budete těšit

Detail pozice

Oddělení
Řízení a analýza rizik
Obor
Bankovní a finanční poradenství, IT a vývoj
Lokalita
Praha
Úvazek
Práce na plný úvazek
Společnost
MONETA Money Bank

Těší se na Vás

Jana Zahradnická

Zobrazit profil

Co Vás čeká

Jaký tým se na Vás těší

Naší hlavní výzvou je hledat a nacházet taková řešení, která zbytečně nezatíží naše zákazníky ani procesy a současně udrží rizika na únosné úrovni. Jdeme směrem ke spokojenosti našich klientů. Nepůjčujeme jim jen peníze, ale nabízíme jim to nejvhodnější řešení.