Senior Process Analyst Collateral

Na této pozici získáte odpovědnost za metodiku oceňování, evidence a správy zajištění. Budete proaktivně vyhledávat nové digitální příležitosti a budete vyvíjet nové monitorovací a oceňovací procesy. Optimalizace a digitalizace stávajících procesů v celé oblasti správy zajištění bude také patřit mezi Vaše klíčové zodpovědnosti. V neposlední řadě budete spolupracovat na různých projektech napříč bankou.

U nás budete

  • Analyzovat a iniciovat a následně i spravovat procesní změny
  • Připravovat změnové návrhy pro vedení banky
  • Mít na starosti proces a metodiku pro oceňování rezidenčních i komerčních nemovitostí a požadavky na jejich pojištění
  • Mít na starosti proces a metodiku pro movitý majetek (právní formy, amortizační křivky, zbytková hodnota)
  • Zajišťovat soulad procesů s místními i Evropskými předpisy a zajišťovat spolupráci s oddělením Legal a Compliance
  • Zajišťovat integraci dat z interní databáze, katastru a cenových map
  • Spravovat portfolia, monitorovat a analyzovat trendy na trhu
  • Připravovat analýzy zpětného testování a dat týkajících se realizovaných zajištění
  • Proaktivně spolupracovat s vývojovým IT týmem a stanete se součástí agilních týmů
  • Připravovat testovací případy, testovat nasazené změny, připravovat popis a zadání nalezených chyb, komunikovat s vývojovým IT týmem v rámci procesu odstraňování chyb

Co potřebujeme od Vás

  • Ukončené vysokoškolské vzdělání
  • Min. 3-5 let zkušeností na podobné pozici (ideálně na pozici analytika projektů, procesů nebo rizika)
  • Vynikající orientaci na trhu financování zajištěných úvěrů (hypotéky, komerční zajištěné úvěry, CRE) a schopnost generovat návrhy na zlepšení interních procesů ke klientské spokojenosti
  • Velmi dobrou znalost anglického jazyka slovem i písmem (=schopnost dorozumět se anglicky slovem i písmem)
  • Proaktivní přístup a orientaci na cíl

Čím nám uděláte radost

  • Znalostí metodiky oceňování a tržních postupů
  • Znalostí bankovních procesů nebo zkušenost s řízením rizik
  • Zkušeností s prací v agilních týmech
  • Znalostí leasingového/automobilového financování
  • Zkušeností s IT projekty s cílem vývoje / rozvoje aplikací
  • Výbornou znalostí anglického jazyka slovem i písmem (=plynulou znalost anglického jazyka)

Co u nás získáte

  • Samostatnou pracovní pozici s velkým prostorem pro seberealizaci a zodpovědnost.
  • Tým zkušených kolegů, kteří vám rádi poradí a pomohou a na které se můžete spolehnout.
  • Viditelné výsledky své práce – budete se aktivně podílet na klíčových projektech a Vaše práce bude mít reálný dopad.
  • Týden dovolené nad rámec zákona a další 4 dny volna navíc na cokoli budete chtít.
  • Benefitní balíček, který si sami poskládáte tak, jak to vyhovuje právě vám. Na výběr máte z příspěvku na penzijní či životní pojištění, stravenek nebo příspěvku do Cafeterie.
  • Dotovanou MultiSportku pro vás i vaše blízké.
  • Podporu pro vzdělávání, na kterém si u nás zakládáme, protože víme, že bez kvalitního zaškolení a dalšího rozvoje nemůžeme držet krok s ostatními.
  • Naše bankovní produkty za zvýhodněné sazby.
  • Práci, do které se budete těšit – ať už do příjemných kanceláří, nebo na své kolegy.

Detail pozice

Oddělení
Řízení a analýza rizik
Obor
Bankovní a finanční poradenství, IT a vývoj
Lokalita
Praha
Úvazek
Práce na plný úvazek
Společnost
MONETA Money Bank

Těší se na Vás

Jana Zahradnická

Zobrazit profil

Co Vás čeká

Jaký tým se na Vás těší

Naší hlavní výzvou je hledat a nacházet taková řešení, která zbytečně nezatíží naše zákazníky ani procesy a současně udrží rizika na únosné úrovni. Jdeme směrem ke spokojenosti našich klientů. Nepůjčujeme jim jen peníze, ale nabízíme jim to nejvhodnější řešení.