Analytik/čka Collateral Management

Do našeho týmu v rámci divize Risk Managementu hledáme novou posilu, která hledá možnost rozvoje a pro kterou je oblast oceňování nemovitého majetku právě tím, co ji baví a v čem se i do budoucna chce profilovat.

Nabízíme pracovní uplatnění na dobu určitou na 2 roky, jedná se o zástup za mateřskou dovolenou.

U nás budete

  • Oceňovat nemovitý majetek sloužící jako zajištění pohledávek, zejména stanovovat cenu obvyklou, posuzovat vhodnost zástavy, vliv věcných břemen a jakýchkoli jiných omezení na cenu obvyklou s vazbou na kvalitu a likviditu portfolia zajištění.
  • Kontrolovat ocenění majetku zpracované externími odhadci.
  • Provádět dohlídky výstaveb/rekonstrukcí/modernizací.
  • Napřímo komunikovat s klienty, externími partnery a interními zákazníky.
  • Přeceňovat zajištění převáděné do oddělení vymáhání.
  • Spolupracovat na vývoji interní metodiky pro oceňování majetku.
  • Úzce spolupracovat se smluvními odhadci a zajišťovat jejich informovanost o metodikách a dalších požadavcích banky.
  • Poskytovat metodickou podporu dalším oddělením banky (zejména v oblasti rozpočtů pro výstavbu, rekonstrukci a modernizaci nemovitostí, dále pak možnosti vyvázání části zástavy nebo změny zástavy, katastru nemovitostí a stavebního zákona).

Co potřebujeme od Vás

  • Ukončené středoškolské vzdělání s maturitou.
  • Oceníme odborné vzdělání v oblasti oceňování a alespoň 1 - 2 roky zkušeností v oboru.
  • Dobrou uživatelskou znalost práce na PC (především MS Office).
  • Odpovědnost a schopnost samostatného rozhodování.

Čím nám uděláte radost

  • Znalostí trhu nemovitostí v České republice.
  • Řidičským průkazem skupiny „B“ – osobní automobil.
  • Dobrými komunikačními a prezentačními dovednostmi (komunikace s klienty, externími odhadci a se zaměstnanci banky).
  • Certifikací dle zákona o spotřebitelském úvěru.

Co u nás získáte

  • Pracovní úvazek na dobu určitou na 2 roky, jedná se o zástup za mateřskou dovolenou.
  • Příležitost pracovat v agilní bance, která je průkopníkem mnoha inovací, digitálním leaderem na bankovním trhu a určuje trendy, za které je získává mnohá ocenění, a to nejen v bankovní sféře.
  • Benefitní balíček, který si sami poskládáte tak, jak to vyhovuje právě Vám. Na výběr máte z příspěvku na penzijní či životní pojištění, stravenek nebo příspěvku do Cafeterie.
  • Kromě 25 dní dovolené i další 4 dny volna navíc na cokoli se vám hodí. Další 2 volné dny pak můžete využít na dobrovolnické aktivity v rámci naší iniciativy Pácháme dobro.
  • Možnost práce z domova formou homeoffice.
  • Multisportku za zvýhodněnou cenu pro Vás i Vaše blízké.
  • Naše bankovní produkty za zvýhodněné sazby.
  • Moderní pracovní prostředí s výhledem na Prahu a open space uzpůsobený agilnímu životu.
  • Přátelský tým a práci, do které se budete těšit.

Jedná se o pracovní pozici, jejíž náplní práce je mimo jiné poskytování spotřebitelských úvěrů fyzickým osobám ve smyslu zákona č. 257/2016 Sb., o spotřebitelském úvěru (dále jen „Zákon“) a zaměstnanec musí splňovat podmínku důvěryhodnosti dle § 72 Zákona. V návaznosti na interní pravidla naší společnosti požadujeme před vznikem pracovněprávního vztahu předložení Výpisu z Centrální evidence exekucí (příp. ve verzi s podrobnými údaji o jednotlivých řízeních).

Detail pozice

Oddělení
Řízení a analýza rizik
Obor
Bankovní a finanční poradenství, IT a vývoj
Lokalita
Praha
Úvazek
Práce na plný úvazek
Společnost
MONETA Money Bank

Těší se na Vás

Jana Zahradnická

Zobrazit profil

Co Vás čeká

Jaký tým se na Vás těší

Naší hlavní výzvou je hledat a nacházet taková řešení, která zbytečně nezatíží naše zákazníky ani procesy a současně udrží rizika na únosné úrovni. Jdeme směrem ke spokojenosti našich klientů. Nepůjčujeme jim jen peníze, ale nabízíme jim to nejvhodnější řešení.