Analytik/čka tržních rizik

Na této pozici se budete podílet na řízení tržních rizik, řízení rizika likvidity, řízení aktiv a pasiv s cílem zajistit spolehlivé a efektivní řízení v souladu regulací a interními pravidly MONETA Money Bank. Baví Vás oblast tržních rizik, chcete uplatnit a využít Vašich dosavadních znalostí a zkušeností v této oblasti v naší divizi Risk Management? Pak jste to právě Vy, o kom bychom rádi věděli!

U nás budete

  • Podílet se na vývoji/implementaci a udržování metodiky a modelů pro řízení aktiv a pasiv, řízení tržních rizik a řízení rizika likvidity, včetně behaviorálních modelů pro cash-flows
  • Monitorovat dodržování limitů pro řízení tržních rizik a rizika likvidity (včetně účasti na pořizování nebo vývoji a udržování potřebných informačních systémů), řešit případy překročení limitů a navrhovat nápravná opatření
  • Provádět stresové testování pro tržní rizika a riziko likvidity
  • Participovat na přípravě podkladů pro strategické plánování (zejména tržních rizik a rizika likvidity)
  • Sledovat kreditní kvalitu schválených protistran a zemí
  • Připravovat analýzy a reporty v oblasti řízení tržních rizik a likvidity, řízení aktiv a pasiv
  • Provádět rekonciliace dat a sledovat kvalitu dat vstupujících do výpočtů a reportů
  • Aktivně spolupracovat s útvary zodpovědnými za řízení bilance, obchodování na finančních trzích, finanční plánování a IT

Co potřebujeme od Vás

  • Ukončené vysokoškolské vzdělání (ideálně v oborech ekonomie, statistika, matematika či v oborech s technickým zaměřením)
  • Znalost finančních trhů
  • Znalostí SQL
  • Komunikační znalost angličtiny
  • Pokročilou znalost MS Office ( spec. MS Excel)
  • Komunikační dovednosti

Čím nám uděláte radost

  • Znalostí SAS a R
  • Předchozí praxí v oblasti tržních rizik
  • Znalostí regulatoriky v oblasti bankovnictví
  • Nadšením pro oblast finančních trhů

Co u nás získáte

  • Příležitost pracovat v agilní bance, která je průkopníkem mnoha inovací a digitálním leaderem na bankovním trhu.
  • Uplatnění ve společnosti, která určuje trendy a získává za ně ocenění, a to nejen v bankovní sféře.
  • Moderní pracovní prostředí s výhledem na Prahu a open space uzpůsobený agilnímu životu.
  • Získáte rozmanité benefity – sami si zvolíte, na co Vám přispějeme – ať už je to příspěvek na stravování, penzijní pojištění, volnočasové aktivity a mnoho dalšího.
  • Multisportku za zvýhodněnou cenu pro Vás i své blízké.
  • 25 dní dovolené a další dny volna navíc (Sick Days, volno na dobrovolnickou činnost,…).
  • Naše bankovní produkty za výhodnějších podmínek.
  • Přátelský tým a práci, do které se budete těšit.

Detail pozice

Oddělení
Řízení a analýza rizik
Obor
Bankovní a finanční poradenství
Lokalita
Praha
Úvazek
Práce na plný úvazek
Společnost
MONETA Money Bank

Těší se na Vás

Jana Zahradnická

Zobrazit profil

Co Vás čeká

Jaký tým se na Vás těší

Naší hlavní výzvou je hledat a nacházet taková řešení, která zbytečně nezatíží naše zákazníky ani procesy a současně udrží rizika na únosné úrovni. Jdeme směrem ke spokojenosti našich klientů. Nepůjčujeme jim jen peníze, ale nabízíme jim to nejvhodnější řešení.