Specialista/tka vymáhání

Do týmu Commercial Risk & Collections nyní hledáme novou posilu, která má zkušenosti s vymáháním pohledávek ideálně v bankovním sektoru.

U nás budete

  • Posuzovat spravované aktivní obchody a navrhovat v souladu s procesními postupy a kompetencemi strategie a příslušná opatření zajišťující řešení ohrožených pohledávek
  • Vyhodnocovat aktuální ekonomickou situaci dlužníka a navrhovat odpovídající řešení
  • Připravovat návrhy řešení k projednání a schválení též na úrovni PLC a/nebo CRCO
  • Samostatně jednat s dlužníky, třetími stranami, jinými věřiteli, insolvenčními správci a exekutory
  • Navrhovat očekávanou hodnotu budoucího cash flow ze spravovaných aktivních obchodů
  • Podílet se na tvorbě a udržování metodiky procesů vymáhání pohledávek
  • Zajišťovat účtování obchodních případů do systémů banky / systému MONETA Leasing
  • Tvořit analýzy, reporty v oblasti vymáhání pohledávek
  • Spolupracovat při správě ohrožených pohledávek s ostatními týmy v rámci oddělení Collections & Recovery a stanovovat strategii řešení ohrožených pohledávek koordinovaně v souladu se zájmy koncernu MONETA
  • Vyměňovat a sdílet informace v rámci koncernu MONETA i mimo oddělení Collections & Recovery, především v rámci divize Risk a dále také v rámci divize Commercial Banking
  • Dodržovat platnou metodiku a schválené postupy

Co potřebujeme od Vás

  • Minimálně středoškolské vzdělání s maturitou
  • Min. 2 - 3 roky zkušeností v oblasti vymáhání pohledávek za komerčními klienty ideálně v bankovním sektoru
  • Pokročilá uživatelská znalost PC, MS Office a jiných firemních aplikací
  • Komunikační, organizační a analytické dovednosti
  • Řidičský průkaz skupiny B

Čím nám uděláte radost

  • Vysokoškolským vzděláním ekonomického či právního směru
  • Znalostí anglického jazyka na středně pokročilé úrovni
  • Pracovní zkušeností z bankovní sféry, workout oddělení

Co u nás získáte

  • Příležitost pracovat v agilní bance, která je průkopníkem mnoha inovací a digitálním leaderem na bankovním trhu.
  • Uplatnění ve společnosti, která určuje trendy a získává za ně ocenění, a to nejen v bankovní sféře.
  • Moderní pracovní prostředí s výhledem na Prahu a open space uzpůsobený agilnímu životu.
  • Získáte rozmanité benefity – sami si zvolíte, na co Vám přispějeme – ať už je to příspěvek na stravování, penzijní pojištění, volnočasové aktivity a mnoho dalšího.
  • Multisportku za zvýhodněnou cenu pro Vás i své blízké.
  • 25 dní dovolené a další dny volna navíc (Sick Days, volno na dobrovolnickou činnost,…).
  • Naše bankovní produkty za výhodnějších podmínek.
  • Přátelský tým a práci, do které se budete těšit.

Detail pozice

Oddělení
Řízení a analýza rizik
Obor
Bankovní a finanční poradenství
Lokalita
Praha
Úvazek
Práce na plný úvazek
Společnost
MONETA Money Bank

Těší se na Vás

Jana Zahradnická

Zobrazit profil

Co Vás čeká

Jaký tým se na Vás těší

Naší hlavní výzvou je hledat a nacházet taková řešení, která zbytečně nezatíží naše zákazníky ani procesy a současně udrží rizika na únosné úrovni. Jdeme směrem ke spokojenosti našich klientů. Nepůjčujeme jim jen peníze, ale nabízíme jim to nejvhodnější řešení.