Specialista/ka - Financial Crime/AML

U nás budete

  • Samostatně zajišťovat plnění a kontrolu pravidel a postupů banky v oblasti AML/CTF v souladu platnými právními a regulačními požadavky.
  • Samostatně provádět nezávislou analýzu podezřelých případů praní peněz (AML) / financování terorismu (CTF) - tzv. alertů, vygenerovaných z informačních systémů banky nebo obdržených z obchodní sítě banky a na základě zvláštního zmocnění rozhodovat o jejich uzavření, eskalaci na odpovědné zaměstnance banky nebo postoupení Finančnímu analytickému úřadu ve smyslu požadavků zákona 253/2008 Sb.
  • Zajišťovat a zodpovídat za provádění pravidelných prověření klientů a třetích stran na seznamech nežádoucích subjektů v souladu s požadavky českých a mezinárodních právních norem.
  • Podílet se na procesu schvalování klientů nebo transakcí, u kterých se vyskytuje rizikový příznak z pohledu AML.
  • Zajišťovat metodickou podporu pro zaměstnance banky včetně provádění školení
  • Mít zodpovědnost za plnění informační poviinosti vůči Finančnímu analytickému úřadu.

Co potřebujeme od Vás

  • Minimálně středoškolské vzdělání s maturitou.
  • Praktickou zkušenost z oblasti AML/CFT na obdobné pozici.
  • Znalost prostředí finančních institucí výhodou.
  • Analytické myšlení, dobré komunikační a formulační dovednosti.
  • Schopnost samostatně se rozhodovat a nést odpovědnost za přijatá rozhodnutí.
  • Středně pokročilou znalost anglického jazyka.

Co u nás získáte

  • Příležitost pracovat v agilní bance, která je průkopníkem mnoha inovací a digitálním leaderem na bankovním trhu.
  • Uplatnění ve společnosti, která určuje trendy a získává za ně ocenění, a to nejen v bankovní sféře.
  • Moderní pracovní prostředí s výhledem na Prahu a open space uzpůsobený agilnímu životu.
  • Získáte rozmanité benefity – sami si zvolíte, na co Vám přispějeme – ať už je to příspěvek na stravování, penzijní pojištění, volnočasové aktivity a mnoho dalšího.
  • Multisportku za zvýhodněnou cenu pro Vás i své blízké.
  • 25 dní dovolené a další dny volna navíc (Sick Days, volno na dobrovolnickou činnost,…).
  • Naše bankovní produkty za výhodnějších podmínek.
  • Přátelský tým a práci, do které se budete těšit.

Detail pozice

Oddělení
Compliance
Obor
Bankovní a finanční poradenství, Právní služby
Lokalita
Praha
Úvazek
Práce na plný úvazek
Společnost
MONETA Money Bank

Těší se na Vás

Adéla Malinová

Zobrazit profil

Co Vás čeká

Jaký tým se na Vás těší

Bojujeme proti podvodům a dohlížíme nad dodržováním etického kodexu. Jsme mistři v identifikování a hodnocení compliance rizik. Předcházíme jejich vzniku, zmírňujeme je či úplně odstraňujeme. Věnujeme se uplatňování opatření proti praní špinavých peněz či mezinárodních sankcí zaměřených proti financování terorismu.