Manažer Financial Analysis & Reporting, Finance

Jsme MONETA Money Bank. Česká banka s historií ale i ambicemi digitálního šampiona. Najdete v nás zaměstnavatele podporujícího Vaši odbornost, rozhled a růst. Žijeme nápady, dáváme příležitost talentům a nabízíme možnost pracovat s těmi nejlepšími v oboru. Chcete být u toho? Odpovězte na náš inzerát a buďte MONETA i Vy!

Charakteristika pozice

Staňte se součástí týmu Financial Planning and Business Performance v divizi Finance. V našem týmu pracují šikovní lidé, které baví nahlížet do pozadí bankovního byznysu, připravovat kvalitní a detailní finanční analýzy a reporty pro management banky a kteří se chtějí podílet na určování směru naší společnosti. Chcete v roli manažera týmu Analysis & Reporting odpovídat za zajištění reportování finanční výkonnosti banky, za vedení svěřeného týmu a komunikaci napříč bankou? Pak právě Vás hledáme!

U nás budete

  • Zodpovídat za kontrolní a analytické činnosti v rámci měsíčního a čtvrtletního závěrkového procesu společnosti MONETA a jejích dceřiných společností
  • Poskytovat analytickou podporu a doporučení primárně manažerovi Financial Planning & Business Performance, CFO a dalším vedoucím pracovníkům Banky
  • Připravovat měsíční konsolidovaný finanční report pro Představenstvo Banky
  • Mít na starosti nastavení, monitorování a vyhodnocování finančních cílů top-managementu banky v rámci performance managementu
  • Zajišťovat přípravu klíčového produktového finančního reportu
  • Spolehlivým partnerem pro tým Investor relations a vedení banky při přípravě kvartálních zpráv o výsledcích, výroční zprávy a dalších externě komunikovaných informacích
  • Úzce spolupracovat s dalšími týmy v rámci divize Finance a také ostatními divizemi napříč bankou, zejména s divizemi Risk, Products & Marketing a Commercial Banking
  • Podporovat proces přípravy forecastů v průběhu roku, a také každoročního obchodního plánu
  • Podílet se na zlepšení a digitalizaci interních procesů
  • Účastnit se projektů společnosti zasahujících do svěřené oblasti
  • Zodpovídat za řízení, rozvoj a koučování svěřeného týmu

Co potřebujeme od Vás

  • Vysokoškolské vzdělání (ideálně ekonomického či finančního směru)
  • Minimálně 4 roky relevantních zkušeností z oblasti financí
  • Zkušenosti z „velké 4“ nebo sektoru finančních služeb výhodou
  • Základní zkušenosti s vedením lidí, ať již z pozice manažera či vedoucího analytika
  • Znalost účetních standardů IFRS alespoň na základní úrovni
  • Pokročilou znalost MS Office (obzvláště Excel a PowerPoint)
  • Angličtinu na pokročilé úrovni
  • Silné komunikační dovednosti
  • Rozvinuté analytické dovednosti a schopnosti řešení problémů
  • Samostatnost
  • Schopnost a ochotu převzít zodpovědnost
  • Dobrý time management

Čím nás potěšíte

  • Formální kvalifikací v oblasti manažerského účetnictví či controllingu
  • Znalostí moderních reportingových nástrojů

Co Vám nabídneme

  • Týden dovolené nad rámec zákona
  • Cafeteria systém - flexibilní zaměstnanecké výhody zahrnující příspěvek na stravování, penzijní pojištění, volnočasové aktivity a mnoho dalšího
  • Dny volna navíc – sick days, parents day atd.
  • Zaměstnanecké produkty za výhodnějších podmínek
  • Prostor a podpora při vzdělávání
  • Příležitost pro osobní i profesní růst
  • Přátelské a otevřené prostředí
  • Uplatnění ve společnosti s mnoha oceněními nejen v bankovní sféře
  • Moderní kanceláře v centru Prahy

Detail pozice

Obor
Bankovní a finanční poradenství
Lokalita
Praha
Úvazek
Práce na plný úvazek
Společnost
MONETA Money Bank

Těší se na Vás

Jana Zahradnická

Zobrazit profil